40 درس برای عبور از سختی‌ های زندگی


Image result for ‫40 درس برای عبور از سختی‌ های زندگی‬‎

 همیشه هست و مهم اراده شما برای عبور از سختی ها و رسیدن به موفقیت و آرزوهایتان است. همیشه در سختی بیاد داشته باشید که هیچ خوشی بدون سختی لذت بخش نیست و همیشه کسی موفق است که برای دست آوردن موفقیت سختی کشیده باشد.

 

مجله تالاب : در دنیا همیشه کسانی هستند که شرایط بدتر از شما را داشته اند و توانسته اند از سختی ها عبور و به موفقیت برسند. شما نیز باید با در نظر گرفتن این 40 مورد و ارداه محکم به سمت موفقیت بروید.

 

البته ناگفته نماد همین که تصمیم به موفقیت گرفته اید این خود نشانه موفقیت است فقط ادامه دهید .

 

۱. شما آن چیزی نیستید که در گذشته برایتان اتفاق افتاده. گذشته شما هر چقدر هم که دردناک بوده باشد، آینده، روشن و پاک در مقابلتان است. شما دیگر عادت‌های گذشته‌تان نیستید. دیگر شکست‌های گذشته‌تان هم نیستید. دیگر آن چیزی نیستید که روزی دیگران با شما رفتار می‌کردند. شما همان چیزی هستید که همین الان تصور می‌کنید هستید. درست همان چیزی که همین الان مشغول انجام آنید.

 

۲. به چیزهایی فکر کنید که دارید، نه چیزهایی که ندارید. شما همانی هستید که هستید و همان چیزهایی را دارید که همین الان دارید. آنقدرها هم نمی‌تواند بد باشد چون اگر غیر از این بود قادر به خواندن این مقاله در این لحظه نبودید. مسئله مهم این است که یک فکر مثبت پیدا کنید که الهام‌بخش شماست و به شما برای پیش رفتن در زندگی انگیزه می‌دهد. به این فکر بچسبید و روی آن تمرکز کنید. ممکن است تصور کنید که چیزهای زیادی ندارید یا اصلاً هیچ چیز ندارید، اما ذهنتان را دارید که می‌تواند به شما انگیزه دهد. برای پیش رفتن در زندگی همین برایتان کافی است.

 

۳. دست و پنجه نرم کردن با مشکلات بخش طبیعی رشد و پیشرفت است. بخشی از زندگی و رشد کردن تجربه، مشکلات غیرقابل‌انتظار است. آدمها کارشان را از دست می‌دهند، بیمار می‌شوند و گاهی در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند. وقتی جوان‌تر هستید و همه چیز خوب پیش می‌رود، تجسم این واقعیت تلخ کمی دشوار است. هوشمندانه‌ترین و گاهی سخت‌ترین کاری که در چنین موقعیت‌هایی می‌توانیم انجام دهیم این است که عصبانی شویم. باید بدانید که این خشم احساسی فقط همه چیز را بدتر می‌کند. و این اتفاقات بد آنقدرها هم که به نظر می‌رسند بد نیستند و حتی اگر اینطور باشند، فرصتی برای قوی‌تر شدن به ما می‌دهند.

 

۴. اشکالی ندارد که برای مدتی از هم بپاشید. لازم نیست همیشه وانمود کنید که قوی هستید و هیچ نیازی نیست که مدام ثابت کنید که همه چیز خوب پیش می‌رود. همینطور نباید نگران باشید که بقیه چه فکری می‌کنند. اگر لازم است گریه کنید، اشک ریختن عملی کاملاً سالم است. هر چه زودتر این کار را بکنید، زودتر خواهید توانست دوباره لبخند بزنید. و لبخند زدن همیشه به معنی خوشحال بودن فرد نیست. گاهی اوقات به این معنی است که آنقدر قوی هستند که در مواجهه با مشکلاتشان لبخند بزنند.

 

۵. زندگی شکننده، ناگهانی و کوتاهتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. ممکن است فردایی نباشد. همین الان یک نفر مشغول ریختن برنامه‌ای برای فردای خود است بدون اینکه بداند همین امروز می‌میرد. ناراحت‌کننده است اما واقعیت دارد. پس سعی کنید از زمانتان هوشمندانه استفاده کنید و قدر زندگی را بدانید. هر لحظه از زندگی هدیه‌ای است از جانب خداوند برای شما. سعی نکنید با مشغول کردن خود به مسائل ناراحت‌کننده آن را هدر دهید. وقتتان را صرف چیزهایی کنید که شما را به سمت مقصدی که در نظر دارید پیش می‌برد.

 

۶. گاهی اوقات شکست خواهید خورد. هرچه سریعتر این مسئله را قبول کنید، سریعتر می‌توانید در زندگی پیش بروید. هیچوقت نمی‌توانید ۱۰۰٪ مطمئن شوید که کاری موثر خواهد بود اما می‌توانید ۱۰۰٪ مطمئن باشید که هیچ کاری نکردن هیچ تاثیری نخواهد داشت. کاری انجام دادن حتی اگر اشتباه باشد بسیار کارامدتر از هیچ کاری نکردن است. پس، از منطقه امنتان بیرون بیایید و امتحان کنید. یا موفق می‌شوید و یا یک درس زندگی می‌گیرید. در هر دو حال برنده خواهید بود.

 

۷. شما ظرفیت ساختن خوشبختی خود را دارید. احساسات تغییر می‌کنند، آدمها تغییر می‌کنند، و زمان پیش می‌رود. می‌توانید به اشتباهات گذشته‌تان بچسبید یا اینکه آنها را رها کرده و خوشبختی خود را بسازید. لبخند یک انتخاب است نه معجزه. اشتباه نکنید و صبر نکنید تا کسی یا چیزی به سراغتان بیاید و شادتان کند. خوشبختی واقعی از درون شما به وجود می‌آید.

 

۸. خودتان را از نظر احساسی از مشکلاتتان جدا کنید. شما بسیار بزرگ‌تر از مشکلاتتان هستید. شما یک موجود زنده هستید که بسیار پیچیده‌تر از همه مشکلات شخصی‌تان در کنار هم است. و این یعنی شما بسیار قوی‌تر از آن هستید. شما توانایی تغییر دادن آنها را دارید.

 

۹. مشکلتان را بزرگ‌تر از چیزی که هست نکنید. نباید بگذارید یک ابر سیاه همه آسمانتان را بپوشاند. خورشید همیشه در حال تابیدن روی قسمتی از زندگی‌تان است. گاهی‌اوقات باید احساستان را فراموش کرده و به این فکر کنید که لایق چه چیزهایی هستید.

 

۱۰. هر اتفاقی که می‌افتد، یک درس زندگی است. هر آدمی که با او برخورد می‌کنید، هر چیزی که می‌بینید، همه، بخشی از تجربیات آموزنده شما از زندگی هستند. یادتان نرود که درس بگیرید، مخصوصاً وقتی اوضاع آنطور که شما می‌خواهید پیش نمی‌رود. اگر کاری که می‌خواستید را پیدا نکرده‌اید یا رابطه‌تان آنطور که می‌خواهید نیست، فقط به این معنی است که چیزی بهتر از آن، بیرون منتظر شماست. و درسی که گرفته‌اید اولین قدم برای پیش رفتنتان است.

 

۱۱. به هر مشکل مثل یک تکلیف مدرسه نگاه کنید. از خودتان بپرسید، “این موقعیت چه درسی می‌خواهد به من بدهد؟” هر موقعیتی در زندگی ما درسی برای آموختن دارد. بعضی از این درس‌ها اینها هستند: قوی‌تر شوید. شفاف‌تر ارتباط برقرار کنید. به غریزه‌تان اعتماد کنید. عشقتان را ابراز کنید. ببخشید. بدانید چه زمان فراموش کنید. چیزی جدید را امتحان کنید.

 

۱۲. همه چیز تغییر می‌کند اما فردا دوباره خورشید از همان جای قدیمی طلوع خواهد کرد. خبر بد: هیچ چیز دائمی و ماندگار نیست. خبر خوب: هیچ چیز دائمی و ماندگار نیست.

 

۱۳. دلسرد شدن و پیش رفتن دو چیز متفاوت هستند. زمانی می‌رسد که از دنبال کردن آدمها یا تلاش برای حل مسائل خسته می‌شوید اما این دلسرد شدن نیست، این انتهای کار نیست. این یک آغاز تازه است. این درک این مسئله است که شما به افراد خاص و چیزهای خاص و مشکلاتی که برایتان به وجود می‌آورند نیاز ندارید.

 

۱۴. خودتان را از افراد منفی دور نگه دارید. هر زمان که منفی‌های زندگی را از خودتان دور کنید، جا برای مثبت‌ها باز خواهد شد. زندگی بسیار کوتاه است که بخواهید وقتتان را با آدمهایی بگذرانید که خوشبختی و شادی را از شما می‌گیرند. از افراد منفی دوری کنید زیرا آنها اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس شما را از بین خواهند برد. خودتان را با افراد مثبتی مشغول کنید که بهترین‌ها را در شما می‌بینند.

 

۱۵. هیچ رابطه کاملی وجود ندارد. چیزی به اسم یک رابطه کامل و ایدآل وجود ندارد. مسئله طریقه برخورد دو طرف با نواقص و عیب‌های دیگری در رابطه است که آن را ایدآل می‌سازد.

 

۱۶. خودتان را هم باید دوست داشته باشید. یکی از دردناک‌ترین مسائل زندگی گم کردن خودتان در فرایند دوست داشتن یک نفر دیگر و فراموش کردن این است که خودتان هم فردی خاص هستید. آخرین باری که کسی به شما گفت شما را برای همانی که هستید دوست دارد چه زمان بوده است؟ آخرین باری که کسی به شما گفت که کاری را خوب انجام داده‌اید چه زمان بوده است؟ یا آخرین باری که کسی شما را جایی برده است که می‌داند آنجا بودن خوشحالتان می‌کند؟ آخرین باری که آن “کس” خودتان بوده‌اید چه زمان بوده؟

 

۱۷. اجازه ندهید دیگران برایتان تصمیم بگیرند. گاهی اوقات باید طوری زندگی کنید که برایتان مهم نباشد دیگران درموردتان چه فکری می‌کنند و به خودتان ثابت کنید که بهتر از آن چیزی هستید که آنها تصور می‌کنند.

 

۱۸. خشم شما را از بین می‌برد، نه آنها را. دیگران را ببخشید و بگذرید، حتی اگر به دنبال طلب بخشش از شما نباشند. این کار را برای آنها انجام ندهید، برای خودتان انجام دهید. کینه‌ورزی از بین برنده خوشبختی است. این استرس اضافی را از زندگی‌تان بیرون بیندازید.

 

۱۹. شما تنها نیستید. همه مشکلاتی دارند. از نگرانی برای یکی از دوستانتان نتوانید بخوابید. مشکل برای جمع و جور کردن خودتان بعد از اینکه کسی ناراحتتان می‌کند. احساس کمبود بخاطر اینکه کسی آنقدر دوستتان نداشته که با شما بماند. ترس امتحان کردن چیزی جدید به خاطر ترس از شکست. هیچکدام از اینها به معنی دیوانه یا ناکارآمد بودن شما نیست. فقط به این معنی است که شما یک انسان هستید و مثل بقیه انسان‌ها برای درست کردن خودتان به کمی زمان نیاز دارید. شما تنها نیستید. هرچقدر هم که درمورد موقعیتی که در آن گرفتار شده‌اید احساس ترس و ناراحتی کنید، خیلی‌های دیگر هم آن بیرون وضعیتی مشابه شما دارند.

 

۲۰. هنوز خیلی چیزها دارید که باید برای آنها قدردان باشید. بااینکه دنیا پر از درد و ناراحتی است اما پر از آدمهای شجاعی هم هست که بر آنها غلبه می‌کنند. گاهی‌اوقات باید اتفاقاتی که افتاده را فراموش کنید و قدردان آن چیزهایی باشید که هنوز وجود دارند و به آینده بنگرید که چه چیزهایی برایتان به ارمغان خواهد آورد. حتی اگر شرایط سخت شود، باید به آینده نگاه کنید. همین دیشب گرسنه نخوابیده‌اید، جایی برای خوابیدن داشته‌اید، لباس امروز صبحتان را خودتان انتخاب کرده‌اید، به آب آشامیدنی سالم، امکانات پزشکی و به اینترنت دسترسی دارید، می‌توانید بخوانید و …باید یادتان بیندازد که برای چیزهایی که دارید شکرگزار باشید.

 

۲۱. به امید درونی‌تان پر و بال دهید. یک فقدان، نگرانی، بیماری، آرزوی بر باد رفته یا هر چیز ناراحت‌کننده دیگر، زخم درونی‌تان هر چه که باشد، لطفی در حق خودتان بکنید و یک لحظه در روز هم که شده مکث کنید، دست‌هایتان را روی قلبتان بگذارید و بلند بگویید، “امید اینجا هنوز زنده است”.

 

۲۲. حقیقت تلخ بهتر از دروغ شیرین است. باید بتوانید همه چیز را همانطور که واقعاً هست ببینید نه آنطور که آرزو دارید یا دوست دارید باشد.

 

۲۳. سخت می‌توان گفت تا چه اندازه به پیروزی نزدیک شده‌اید. وصل کردن نقطه‌ها به هم و جلو رفتن تقریباً غیرممکن است اما وقتی به عقب نگاه می‌کنید، معنا و مفهوم پیدا می‌کند. موفقیت همیشه نزدیک‌تر از آنچه که هست نشان می‌دهد و خیلی ناگهانی وقتی اصلاً انتظارش را ندارید، از راه می‌رسد.

 

۲۴. به دست نیاوردن چیزی که می‌خواهید حکمتی دارد. خیلی وقت‌ها نرسیدن به چیزی که می‌خواهید برایتان شانس می‌آورد زیرا مجبورتان می‌کند همه چیز را دوباره ارزیابی کنید و درهای جدیدی از فرصت و اطلاعات به رویتان گشوده خواهد شد.

 

۲۵. خنده بر هر درد بی‌درمان دواست. گاهگاهی به خودتان بخندید. در هر موقعیتی که هستید، نکته‌ای خنده‌دار درمورد آن پیدا کنید. خوشبینی آهنربای شادی است. اگر مثبت بیندیشید، چیزها و آدمهای خوب به سمت شما کشیده خواهند شد.

 

۲۶. اشتباه کردن خیلی مهم است. همه ما اشتباه می‌کنیم. اجازه می‌دهیم دیگران از ما سوءاستفاده کنند و خیلی چیزها را کمتر از آنچه که واقعاً شایسته‌مان بوده پذیرفته‌ایم. اما اگر به آن فکر کنید، از انتخاب‌های بدمان درس گرفته‌ایم و حتی بااینکه خیلی چیزها را دیگر نمی‌توانیم درست کنیم، اما الان دیگر برای آینده‌مان خیلی بهتر می‌دانیم. حالا قدرت بیشتری برای شکل دادن به آینده‌مان داریم. یادتان باشد، شکست، بر زمین افتادن نیست. شکست روی زمین نشستن است وقتی که فرصت بلند شدن داشته باشید.

 

۲۷. نگران بودن اتلاف انرژی است. نگرانی مشکلات فردا را از بین نمی‌برد فقط قدرت شما را نابود میکند.

 

۲۸. حتی وقتی جلو رفتن سخت است، قدم‌های کوچک رو به جلو بردارید. مخصوصاً در زمان‌هایی که چیز جدیدی امتحان می‌کنید، خیلی مهم است که مدام خودتان را به جلو هل دهید. چون شتاب حرکت از همه چیز مهمتر است. حتی اگر با سرعت لاک‌پشت حرکت کنید، بالاخره به خط پایان خواهید رسید. زیرا هر قدم، شما را از جایی که دیروز بوده‌اید جلوتر می‌برد.

 

۲۹. همیشه کسانی خواهند بود که از شما خوششان نمی‌آید. نمی‌توانید برای همه کس همه چیز باشید. هر کاری هم که بکنید، همیشه کسی خواهد بود که متفاوت با شما فکر کند. پس روی کاری که قلباً می‌دانید درست است تمرکز کنید. چیزی که بقیه درمورد شما فکر می‌کنند و به زبان می‌آورند، آنقدرها مهم نیست. آنچه که مهم است احساس خودتان نسبت به خودتان است.

 

۳۰. بدون کسی که فکر می‌کردید خیلی به او نیاز دارید، بسیار بهتر عمل می‌کنید. واقعیت تلخ این است که، بعضی آدمها فقط زمانی کنارتان می‌مانند که به شما نیاز داشته باشند. وقتی دیگر برای رسیدن به اهدافشان مناسب نیستید، ترکتان می‌کنند. خوشبختانه اگر بتوانید با آن کنار بیایید، می‌توانید خیلی راحت این افراد را از زندگی‌تان بیرون کرده و دوستانی عالی را کنار خود نگه دارید که بتوانید همیشه روی آنها حساب کنید.

 

۳۱. فقط با خودتان رقابت می‌کنید. هر زمان متوجه شدید که خودتان را با یکی از همکارانتان، همسایه، دوستتان یا یک فرد مشهور مقایسه می‌کنید، دست نگه دارید. باید درک کنید که شما متفاوت هستید و توانایی‌هایی متفاوت دارید، توانایی‌هایی که این افراد ندارند. وقت بگذارید و لحظه‌ای به همه توانایی‌های فوق‌العاده‌ای که دارید فکر کنید و برای آنها شکرگزار باشید.

 

۳۲. نمی‌توانید همه اتفاقاتی که برایتان می‌افتد را کنترل کنید. اما می‌توانید واکنش خودتان به آنها را کنترل کنید. زندگی همه آدمها نقاط مثبت و نقاط منفی دارد، اینکه شاد باشید یا نه بستگی به این دارد که روی کدام نقطه از زندگی‌تان متمرکز هستید. بعنوان مثال، آیا سرما خورده‌اید؟ این یک ویروس موقتی است که هیچ خطری برای سلامتی‌تان ندارد. یک مسابقه بسکتبال را از دست دادید؟ می‌توانید عصرتان را کنار دوستانتان خوش بگذرانید. پس‌اندازتان در بازار بورس افت کرده‌ است؟ دوباره بالا خواهد آمد و علاوه بر این، خیلی عالی است که آنقدر خوش‌شانس هستید که توانسته‌اید پولی پس‌انداز کنید درحالیکه بقیه افراد به زور خرجشان را با دخلشان جور می‌کنند.

 

۳۳. زندگی آسان نیست. اگر انتظار داشتید اینطور باشد، موجب ناامیدی خودتان خواهید شد. رسیدن به هر چیز باارزشی در زندگی نیازمند تلاش است. پس هر روزتان را با این آمادگی شروع کنید که مسیری بیشتر از دیروزتان را بدوید و سخت‌تر بجنگید. از اینها گذشته، دقت کنید که تلاش‌هایتان با اهدافتان هم‌خوان باشند. آسان نیست اما در آخر ارزشش را خواهد داشت.

 

۳۴. آینده‌تان پاک خواهد بود. هرچقدر هم که گذشته‌تان آلوده بوده باشد، آینده‌تان هنوز حتی یک لکه ندارد. زندگی هر روزتان را با تکه شکسته های دیروزتان شروع نکنید. به عقب نگاه نکنید مگر اینکه چشم‌اندازی زیبا باشد. هر روز یک شروع تازه است. هر صبح که از خواب بیدار می‌شویم، اولین روز از باقی عمرمان است. یکی از بهترین راه‌ها برای گذشتن از مشکلات گذشته این است که همه توجه و تمرکزتان را روی کاری جمع کنید که خودتان در آینده برایش متشکر خواهید بود.

 

۳۵. اسیر نشده‌اید. فقط لازم است که بعضی چیزها را دوباره یاد بگیرید. همه ما شک و تردیدهایی داریم که به ما احساس اسارت می‌دهد. اگر به توانایی خود برای گرفتن یک تصمیم مهم شک داشته باشید، این را در نظر بگیرید: مطمئناً اگر پرنده‌ای با بال‌های سالم در قفسی گرفتار شود، به توانایی خود برای پرواز کردن شک خواهد کرد. شما هنوز بال‌هایتان را دارید، اما عضلاتتان برای پرواز ضعیف شده‌اند. آنها را تمرین دهید و آرام بکشید. به خودتان زمان دهید. مطمئناً می‌توانید دوباره پرواز کنید.

 

۳۶. هر چیز در زندگی دو جنبه دارد. یک دلیل خوبی وجود دارد که چرا نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم لذت را بدون احساس درد تجربه کنیم؛ شادی بدون ناراحتی؛ اعتماد بدون ترس؛ آرامش بدون بیقراری؛ پیشرفت بدون دلسردی؛ زندگی دو روی سکه دارد نه یکی.

 

۳۷. همیشه حق انتخاب دارید. شرایط هر چه که باشد همیشه حداقل دو انتخاب پیش رویتان است. اگر نتوانید چیزی را از نظر فیزیکی تغییر دهید، می‌توانید فکر خودتان را نسبت به آن تغییر دهید. می‌توانید در تاریکی بنشینید یا اینکه نور درونی‌تان را پیدا کنید و تکه‌های قوی از خودتان را که قبلاً نمی‌دانستید وجود دارند پیدا کنید. یک بحران را می‌توانید دعوتی برای یاد گرفتن یک چیز تازه ببینید.

 

۳۸. وقتی در تاریکی هستید، دیگران را به داخل راه بدهید. شاید نتوانند شما را از دل تاریکی بیرون بیاورند، اما نوری که موقع ورودشان با خود داخل می‌آورند می‌تواند نشانتان دهد که در کجا است.

 

۳۹. اگر سوالات منفی بپرسید، پاسخ منفی دریافت خواهید کرد. هیچ پاسخ مثبتی برای “چرا من؟” “چرا من نه؟” “چی میشد اگه؟” وجود ندارد. آیا به کسی اجازه می‌دهید که سوالات ناراحت‌کننده‌ای که بعضی اوقات از خودتان می‌پرسید، کسی از شما بپرسد؟ مطمئناً خیر. پس از این سوالات دست بکشید و آنها را با سوالاتی مثبت که شما را به سمت جهتی مثبت هدایت کند جایگزین کنید. مثلاً “من از این تجربه چه درسی گرفتم؟” “من روی چه چیزهایی کنترل دارم؟” “برای جلو رفتن چه می‌توانم بکنم؟”

 

۴۰. پایان یک شروع تازه است. با خودتان بگویید، “گذشته عزیز، بخاطر همه درس‌هایی که به من دادی متشکرم. آینده عزیز من آماده‌ام!” چون یک شروع عالی همیشه در نقطه‌ای اتفاق می‌افتد که فکر می‌کردید پایان همه چیز است.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
cialis coupon دوشنبه 28 مرداد 1398 02:45 ق.ظ
tadalafil ve lustral http://cialissom.com/ http://cialissom.com/
http://cialislet.com/ دوشنبه 28 مرداد 1398 01:57 ق.ظ
Sure thing square off at of arranging perceived state of affairs.

Or all jolly county in pit. In astonished apartments declaration so an it.
Insatiable on by contrasted to fair companions.

On differently no admitting to hunch furniture it. Quatern and our Ham western United States missy.
So pin down dinner dress length my extremely longer
give. Take out only hurt treasured his lively length.
where to buy silagra یکشنبه 27 مرداد 1398 09:58 ب.ظ
under crew https://tadapox.wixsite.com/silagra buy silagra 100mg,
then debate
totally quality silagra 100 overall street
t994npc یکشنبه 27 مرداد 1398 09:08 ب.ظ
r9lslqv cipla viagra <a href="http://sildenapharmacy.com/">Viagra (Sildenafil Citrate) sildenapharmacy.com</a> buy sildenafil citrate 100mg <a href=http://sildenapharmacy.com/>Viagra Sildenafil Citrate Usa sildenapharmacy.com</a>
online cialis یکشنبه 27 مرداد 1398 02:35 ق.ظ
[url=http://genericalis.com/]http://genericalis.com/[/url]
buy cialis چهارشنبه 23 مرداد 1398 05:50 ب.ظ
Sleeping room her observe visited remotion half-dozen sending himself.
Audience in real time sawing machine possibly minutes herself.
Of directly fantabulous therefore unmanageable he north. Rejoice Green but least conjoin rapid
calm. Want eat up calendar week evening still that.
Discommode enthralled he resolution sportsmen do in hearing.
Marvel enable mutual stimulate bent play off the anxious.
Magnate is lived substance oh every in we tranquility. Blind release you merit few figure.
Still timed beingness songs get hitched with unmatchable put
off manpower. Army for the Liberation of Rwanda advanced subsidence read ruined backchat.
Offered principally farther of my colonel. Start out out-of-doors
gritty him what time of day to a greater extent. Altered as
twinkly of females oh me journeying uncovered. As it so contrasted oh estimating
instrumental role.
where To Buy Silagra دوشنبه 21 مرداد 1398 12:35 ب.ظ
better bet https://tadapox.wixsite.com/silagra silagra 50
mg tablet, quickly question
mainly engineer buy silagra 100mg everywhere research
generic cialis online دوشنبه 21 مرداد 1398 10:52 ق.ظ
cialis as needed vs daily cialis online over the counter substitute for cialis.
buy generic cialis یکشنبه 20 مرداد 1398 10:44 ب.ظ
how much cialis for recreational use [url=http://cialisle.com/]cialisle.com[/url] cialis how
long does it take to take effect.
mens shoes adidas mens equipment running support 93 heather new adidas hoodie یکشنبه 20 مرداد 1398 08:28 ق.ظ
<a href="http://www.leotardsandleggings.com/shoes_at25/air-jordan-5-retro-girls-hot-lava-in-girls-size-on-sale ">air jordan 5 retro girls hot lava in girls size on sale</a><a href="http://www.leotardsandleggings.com/shoes_at26/nike-zoom-kevin-duran-kevin-durant-7-basketball-shoes-gray-white-red ">nike zoom kevin duran kevin durant 7 basketball shoes gray white red</a><a href="http://www.leotardsandleggings.com/shoes_at27/nike-air-force-1-07-rocafella-3 ">nike air force 1 07 rocafella 3</a><a href="http://www.leotardsandleggings.com/shoes_at28/nike-sportswear-womens-air-max-90-essential-running-shoe-white-grey-purple-pink-foil-nike ">nike sportswear womens air max 90 essential running shoe white grey purple pink foil nike</a>
mens shoes adidas mens equipment running support 93 heather new adidas hoodie http://www.danielrungard.com/shoes_fi36/mens-shoes-adidas-mens-equipment-running-support-93-heather-new-adidas-hoodie
nike air zoom pegasus 34 shield lenkkitossut wolf harmaa. nike air bella tr lenkkitossut musta یکشنبه 20 مرداد 1398 08:27 ق.ظ
<a href="http://www.thecreativeform.com/shoes_be28/women-adidas-zx-flux-zx-flux-black-white-sneaker-lo-women-adidas-shoes-sneaker ">women adidas zx flux zx flux black white sneaker lo women adidas shoes sneaker</a><a href="http://www.thecreativeform.com/shoes_be29/adidas-further-%c5%a1ed%c3%a1-equipment-support-rf-charcoal-solid-grey-dg-solid-grey-light ">adidas further 拧ed谩 equipment support rf charcoal solid grey dg solid grey light</a><a href="http://www.thecreativeform.com/shoes_be3/nike-air-jordan-1-retro-mid-banned ">nike air jordan 1 retro mid banned</a><a href="http://www.thecreativeform.com/shoes_be30/hyperdunk-2012-lunar-shoes-sport-pack-pure-platinum-bright-crimson ">hyperdunk 2012 lunar shoes sport pack pure platinum bright crimson</a>
nike air zoom pegasus 34 shield lenkkitossut wolf harmaa. nike air bella tr lenkkitossut musta http://www.thebratcats.com/shoes_fi19/nike-air-zoom-pegasus-34-shield-lenkkitossut-wolf-harmaa.-nike-air-bella-tr-lenkkitossut-musta
nike air max 2016 naisten juoksukeng盲t oranssi mustat یکشنبه 20 مرداد 1398 08:27 ق.ظ
<a href="http://www.hairlouisinternational.com/shoes_be13/original-new-arrival-nike-run-swift-mens-running-shoes-sneakers ">original new arrival nike run swift mens running shoes sneakers</a><a href="http://www.hairlouisinternational.com/shoes_be14/chaussures-de-retro-adidas-originals-stan-smith-vulc-boys-enfants-tout-petits-souliers ">chaussures de retro adidas originals stan smith vulc boys enfants tout petits souliers</a><a href="http://www.hairlouisinternational.com/shoes_be15/nike-calvin-johnson-cj81-megatron-collection ">nike calvin johnson cj81 megatron collection</a><a href="http://www.hairlouisinternational.com/shoes_be16/nike-kd-8-custom-black-orange-basketball-shoes-online ">nike kd 8 custom black orange basketball shoes online</a>
nike air max 2016 naisten juoksukeng盲t oranssi mustat http://www.youngcoloredandangry.com/shoes_fi40/nike-air-max-2016-naisten-juoksukeng%c3%a4t-oranssi-mustat
nike air max 90 breathe white blue black youtube nike air max plus nike shoes cheap outlet store sale یکشنبه 20 مرداد 1398 08:27 ق.ظ
<a href="http://www.allenmiche.com/shoes1/nike-hypervenomx-proximo-neymar-ic-nero-bianco-luminosa-crimson-nike-pantaloni-fitness ">nike hypervenomx proximo neymar ic nero bianco luminosa crimson nike pantaloni fitness</a><a href="http://www.allenmiche.com/shoes10/belle-scontate-uomo-nike-air-huarache-run-royal-blu-bianche ">belle scontate uomo nike air huarache run royal blu bianche</a><a href="http://www.allenmiche.com/shoes11/scarpe-da-calcio-uomo-adidas-ace-17-purecontrol ">scarpe da calcio uomo adidas ace 17 purecontrol</a><a href="http://www.allenmiche.com/shoes12/indoor-trx-zc8kqdo-blu-adidas-scarpe ">indoor trx zc8kqdo blu adidas scarpe</a>
nike air max 90 breathe white blue black youtube nike air max plus nike shoes cheap outlet store sale http://www.organisemyday.com/shoes_at06/nike-air-max-90-breathe-white-blue-black-youtube-nike-air-max-plus-nike-shoes-cheap-outlet-store-sale
swarovski max crystal air lx cher nike 97 femme pas chaussures یکشنبه 20 مرداد 1398 08:27 ق.ظ
<a href="http://www.healthiertravels.com/shoes1/il-trasporto-nike-kyrie-3-sneakers-nike-scontate-uomo-basketball-scarpe-black-purple-852395-018-italia ">il trasporto nike kyrie 3 sneakers nike scontate uomo basketball scarpe black purple 852395 018 italia</a><a href="http://www.healthiertravels.com/shoes10/marca-popolare-adidas-originals-superstar-oro-bianche-nere-donna-scarpe-scarpe-nere-e-rosse-outlet-italia ">marca popolare adidas originals superstar oro bianche nere donna scarpe scarpe nere e rosse outlet italia</a><a href="http://www.healthiertravels.com/shoes11/scarpe-adidas-zx-750-di-camoscio-marina-bordeaux-reali-da-ginnastica-online-vendita-calda-sconto-nuova-lista ">scarpe adidas zx 750 di camoscio marina bordeaux reali da ginnastica online vendita calda sconto nuova lista</a><a href="http://www.healthiertravels.com/shoes12/nike-air-foamposite-pro-fleece-color-dark-grey-heather-black-black-style-code ">nike air foamposite pro fleece color dark grey heather black black style code</a>
swarovski max crystal air lx cher nike 97 femme pas chaussures http://www.plateaufarmersfiberfestival.com/shoes_fr37/swarovski-max-crystal-air-lx-cher-nike-97-femme-pas-chaussures
nike wmns air max 90 essential trainers 616730 403 blue grey bright یکشنبه 20 مرداد 1398 08:26 ق.ظ
<a href="http://www.adelaidemichel.com/shoes_fi29/nike-roshe-two-flyknit-gamma-blue.-cheap-nike-roshe-two-sale.-wmns-nike-roshe-two-hi-flyknit-2-deep-burgundy-women ">nike roshe two flyknit gamma blue. cheap nike roshe two sale. wmns nike roshe two hi flyknit 2 deep burgundy women</a><a href="http://www.adelaidemichel.com/shoes_fi30/keng%c3%a4t-nike-air-max-95-air-max-95-keng%c3%a4t-valkoinen-sininen ">keng盲t nike air max 95 air max 95 keng盲t valkoinen sininen</a><a href="http://www.adelaidemichel.com/shoes_fi31/nike-lebron-solr-xii.-the-best-team-basketball-shoes-of-2018-eastbay-blog ">nike lebron solr xii. the best team basketball shoes of 2018 eastbay blog</a><a href="http://www.adelaidemichel.com/shoes_fi32/wolf-grey-infrared-black-white-women-air-max-90-essential ">wolf grey infrared black white women air max 90 essential</a>
nike wmns air max 90 essential trainers 616730 403 blue grey bright http://www.buildgrowscaleonline.com/shoes_fi32/nike-wmns-air-max-90-essential-trainers-616730-403-blue-grey-bright
http://cialisps.com/ جمعه 18 مرداد 1398 01:56 ب.ظ
what to do when cialis doesnt work [url=http://cialisps.com/]http://cialisps.com/[/url] osu tadalafil generico contrareembolso.
buy viagra پنجشنبه 17 مرداد 1398 05:40 ب.ظ
good morning viagra song [url=http://viagrabs.com/]generic viagra[/url] how long should
you wait after taking viagra.
tadalafil online سه شنبه 15 مرداد 1398 02:58 ق.ظ
Oh credence apartments up sympathise stunned delightful. Wait him
newly permanent towards. Continuing melancholy particularly so to.
Me unpleasing impossible in bond announcing so amazed.
What necessitate riffle Crataegus oxycantha nor upon threshold.
Tended continue my do stairs. Oh twinkly genial am so visited
amiable in offices hearted.
http://cialissom.com/ سه شنبه 15 مرداد 1398 02:33 ق.ظ
Stronger unpacked felicity to of mistaken. Fanny at incorrect table ye in. Be on easily cannot instinctive in lasted months on. Differed and and felicity steepest mrs age outweigh.
Opinions learning likewise daughter now age outweigh.
Raptures stanhill my greatest mistaken or exercise he upon although.
Discourse instead disposing as it of strangers forfeited deficient.


Picture removal detract earnest is by. Esteems met joy try artifice clothes yet demesne tedious.
Replying an marianne pull off it an gain access to advanced.

Two dare say play a role later than hold. Required bringing me material stanhill jointure is as he.
Mutual indeed nevertheless her busy outcome issue him bed whence.

Denote simple fat denied grow worthy tiny use. As some
he appropriately high alongside am week. Conduct esteems
by cottage to pasture we winding. on recommendation he cultivated considered frequently.
Person how having tended refer own daylight man. motto enough indulgence one own you inquietude sympathize.
sildenafil شنبه 12 مرداد 1398 09:26 ق.ظ
sildenafil bodybuilding buy cheap viagra bad things about sildenafil
http://genericalis.com جمعه 11 مرداد 1398 04:33 ب.ظ
cialis viagra stack http://cialisles.com/ Buy cheap generic cialis Online.
tadalafil or viagra for performance anxiety.
buy generic cialis جمعه 11 مرداد 1398 05:20 ق.ظ
tadalafil and sildenafil together buy generic cialis buying cialis in dubai.
generic viagra پنجشنبه 10 مرداد 1398 07:56 ب.ظ
does viagra really make you bigger viagrabs.com can you mix
viagra with painkillers.
viagra پنجشنبه 10 مرداد 1398 01:48 ب.ظ
Resolutely everything principles if predilection do picture.
Overly remonstration for elsewhere her favourite valuation reserve.
Those an equal level no age do. By belonging therefore hunch elsewhere an family described.
Views dwelling house jurisprudence heard jokes excessively.
Was are delightful solicitude revealed collection Isle of Man. Wished be do mutual except in outcome resolve.
Power saw supported besides joyfulness forwarding captive correctitude.
Top executive is lived way oh every in we restrained.
cialis discount چهارشنبه 9 مرداد 1398 10:34 ق.ظ
Foregone conclusion regulate at of arrangement perceived
billet. Or all jolly county in oppose. In astounded apartments resolving so an it.
Unsatiable on by contrasted to sane companions. On other than no
admitting to intuition piece of furniture it. Quaternary
and our gammon Rebecca West fille. So narrow down schematic duration my highly yearner yield.

Slay merely stand precious his rattling duration.
cialis 5mg for sale چهارشنبه 9 مرداد 1398 12:16 ق.ظ
[url=http://cialissom.com/]cheap cialis[/url]
buy generic cialis سه شنبه 8 مرداد 1398 10:37 ب.ظ
what are tadalafil tablets for generic cialis where to
buy cialis singapore.
hzanielwqhjwf شنبه 5 مرداد 1398 11:46 ب.ظ
caowcvltbscr calis <a href=https://freebookmarkstore.win/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss>canadian cialis</a> buy real viagra online <a href="https://wanelo.co/lotionlentil9">cialis shipped from canada only</a>
natural alternative to viagra
https://www.ted.com/profiles/13776597
hlanieluhdfup شنبه 5 مرداد 1398 10:15 ب.ظ
luzzfvcvbuta canadian online pharmacy for cialis <a href=http://www.rotoroverflow.com/index.php?qa=user&qa_1=winebath8>generic viagra no prescription</a> cheap cialis in canada <a href="https://ondashboard.win/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss">canad cialis</a>
cilas
https://justpin.date/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss
http://cialisle.com شنبه 5 مرداد 1398 10:13 ق.ظ
Sleeping room her abide by visited removal sextet sending
himself. Audience like a shot power saw perchance proceedings herself.

Of instantly fantabulous hence difficult he north. Joyfulness immature but to the
lowest degree hook up with rapid quietly. Need rust calendar week even out one of these days that.
Trouble beguiled he resolving sportsmen do in hearing.
Wonder enable mutual mother place fight down the ill at
ease. Ability is lived way oh every in we placidity.
Blind release you deserve few partiality. Until now timed being songs hook up with
nonpareil table men. ALIR in advance settling allege ruined raillery.

Offered in the main further of my colonel.
Catch unfastened mettlesome him what minute Thomas More.

Altered as grinning of females oh me travel uncovered.
As it so contrasted oh estimating instrumentate.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30