راز موفقیت افراد خستگی ‌ناپذیر

نتیجه تصویری برای راز موفقیت


در دنیای پیرامون ما افراد خستگی ناپذیر و موفقی وجود دارند که میزان توانایی و موفقیت آن‌ها دیگران را به فکر فرو می‌برد. بسیاری دوست دارند بدانند راز موفقیت چیست و چرا هیچ مانعی باعث توقف روند موفقیت‌های برخی افراد نمی‌شود؟ برخی از ما با وجود تصوری که از تلاش و توانایی‌هایمان داریم نمی‌توانیم مانند این افراد خاص از پس مشکلات بر بیاییم و مسیر موفقیت را طی کنیم. اما باید به خاطر داشته باشیم که توانایی این افراد قابلیتی عجیب و آسمانی نیست و دیگران هم می‌توانند به راز موفقیت این افراد دست پیدا کنند.


افراد خستگی ناپذیر مانند جنگجویان شجاع صحنه‌ی نبرد هستند. آن‌ها همیشه برای فتح سرزمین‌های جدید آمادگی دارند. آن‌ها به نوری دست پیدا کرده‌اند که همیشه و در همه‌ی مسیرها آن‌ها را به خوبی راهنمایی می‌کند. این افراد از یک منبع انرژی بی حد و حصر بهر می‌برند و قدرت فوق‌العاده‌ای در پیگیری اهداف خود دارند. این افراد یاد گرفته‌اند از استعدادهای خدادادی خود به خوبی استفاده کنند و از همین طریق مهارت‌های لازم را برای رسیدن به هدف مورد نظر خود به دست بیاورند. شناسایی، فعال کردن و پرورش استعدادهای طبیعی یکی از بارزترین خصیصه‌های افراد خستگی ناپذیر به شمار می‌رود.

از نظر افراد موفق، راز موفقیت چیست؟

اما این افراد توانایی‌های ویژه‌ی خود را چگونه به دست آورده‌اند؟ این قدرت، توانایی و استقامت برای شروع، ادامه و کسب نتیجه از کجا حاصل می‌شود؟ اگر از افراد خستگی ناپذیر درباره این که راز موفقیت چیست سوال کنید، با شنیدن پاسخ‌های این افراد در مجموع به یک نتیجه می‌رسید: آن‌ها مرتب در حال تلاش برای توسعه‌ی مهارت‌ها و ویژگی‌های شخصی خود برای تبدیل شدن و باقی ماندن در جایگاه یک فرد موفق هستند. آن‌ها هیچ‌وقت دست از تلاش، یادگیری و بهبود شرایط فعلی خود برنمی‌دارند. کمتر فردی را می‌توان موفق دانست در حالی که هر روز او هیچ پیشرفتی نسبت به روز قبل نداشته باشد.


می‌خواهیم در این مقاله پانزده ویژگی خاص افراد موفق و خستگی ناپذیر را بررسی کنیم. ویژگی‌هایی که راز موفقیت این افراد محسوب می‌شوند و به کارگیری آن‌ها می‌تواند هر فردی را از میدان نبرد رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت پیروز بیرون بیاورد.

۱. خودشان را باور دارند

جسور، بی‌پروا، جاه‌طلب. هر اسمی که دوست داشته باشید می‌توانید روی این افراد بگذارید. اما چیزی که در واقع این افراد را تبدیل به شخصیت‌های موفق و خستگی ناپذیر کرده، اعتمادی است که این افراد به خودشان دارند. هرچند عبارت «اعتماد به‌نفس» را هزاران بار شنیده‌ایم و برای بسیاری از ما تبدیل به عبارتی دم دستی شده، اما بدون شک هرکدام از ما به شهامت زیادی برای به دست آوردن آن و ایستادن در ابتدای مسیر رسیدن به اهداف‌مان نیاز داریم. ما برای داشتن این اعتماد باید به هدف خود و به آن‌چه که قصد داریم برسیم باور داشته باشیم. چالش‌های ذهنی منفی و عدم اعتقاد به هدف، از بزرگ‌ترین موانع رسیدن ما به خواسته‌هایمان محسوب می‌شوند. شک نکنید بدون داشتن میزان عاقلانه‌ای از اعتماد به‌نفس، هرکدام از ما دقیقا زمانی که باید بلندترین جهش را به سمت پیروزی داشته باشیم، در معرض وسوسه‌ی قدرتمند پذیرفتن شکست قرار خواهیم گرفت.

۲. برای خودشان چشم‌اندازی روشن ترسیم می‌کنند

تمام مسیرهایی که به موفقیت ختم می‌شوند، بدون شک با یک چشم‌انداز روشن و مشخص شروع شده‌اند. این دقیقا همان چیزی است که به مسیر افراد موفق جهت می‌دهد. داشتن چشم‌انداز و آینده نگری، به ما انگیزه می‌دهد تا تمام توان‌مان را برای رسیدن به هدف مورد نظر به کار بگیریم. هنگامی که یک فرد برای انجام دادن کاری با آینده‌نگری دقیق چشم‌انداز آن را مورد بررسی می‌دهد، مجموعه‌ای از اهداف مشخص را برای دستیابی مشخص می‌کند. این مشخص کردن چشم‌انداز و اهداف همان چیزی است که ما نام نقشه‌ی راه را روی آن گذاشته‌ایم.

مشخص کردن چشم‌انداز یک راز موفقیت است. در واقع این چشم‌انداز همان ماموریت اصلی ما در مسیر تحقق خواسته‌هایمان محسوب می‌شود. ماموریتی که باید جزئیات آن را به صورت دقیق و واضح برای خودمان مشخص کنیم. حتی در صورت لزوم این جزئیات باید مکتوب شوند تا در گذر زمان از خاطر نروند. این روش به استعدادها، آموخته‌ها و توانایی‌های شما این امکان را می‌دهد که به صورتی واقعی و عملی مورد استفاده‌ قرار بگیرند. همچنین چشم‌انداز مشخص می‌تواند مانند معیاری دقیق برای سنجش میزان پیشرفت شما عمل کند. یک چشم‌انداز و آینده‌نگری درست می‌تواند به خوبی میزان راه طی شده و مسیر باقی‌مانده تا رسیدن به هدف را به شما نشان دهد.

۳. عمل‌گرا هستند

افراد خستگی ناپذیر زمانی که حس می‌کنند وقت یک پرش بزرگ فرا رسیده آن را به سرعت عملی می‌کنند و هیچ‌وقت برای فرا رسیدن یک موقعیت امن منتظر نمی‌مانند. این افراد اولین گام خود را با قطعیت به سمت هدف برمی‌دارند و با همان میزان توان و انگیزه مسیر را ادامه می‌دهند. از اولین قدمی که برای رسیدن به یک هدف خاص برداشته‌ می‌شود تا لحظه‌ای که نتیجه‌ را به دست می‌آوریم «عمل کردن» پایه و اساس تمام فعالیت‌های ما برای رسیدن به موفقیت است. حتما شما هم ضرب‌المثل معروف «دو صد گفته چون نیم کردار نیست» را شنیده‌اید. به خاطر داشته‌ باشید انسان‌های موفق همواره کمتر حرف می‌زنند و بیشتر عمل می‌کنند.

تصمیم‌گیری‌های بزرگ و برداشتن قدم‌های بلند برای رسیدن به یک هدف بزرگ می‌توانند در آن واحد ترسناک و هیجان‌انگیز باشند. یادتان باشد بزرگ فکر کردن و جسور بودن ربطی به شانس ندارد. این خود ماییم که انتخاب می‌کنیم چگونه فکر و عمل کنیم. گاهی اوقات دست روی دست گذاشتن و هیچ‌کاری نکردن می‌تواند دلایل مختلفی مثل مدیریت ضعیف زمان یا ضعف در منظم کردن امور داشته باشد. به خاطر داشته باشید افراد موفق به جای صبر کردن و بهانه تراشیدن عمل می‌کنند و در طول مسیر سعی می‌کنند ایرادات خود را بر طرف کنند. اگر می‌خواهید به نتیجه‌ی دلخواه خود برسید، همین الان تمام بهانه‌ها را کنار گذاشته و تمام انرژی خود را روی انجام دادن کارهای لازم متمرکز کنید.

۴. در مقابل ناملایمات ایستادگی می‌کنند

شما ممکن است ذاتا یک فرد باهوش، با استعداد و خلاق باشید. اما بدون پشتکار و پافشاری روی خواسته‌هایتان در بهترین حالت تبدیل به یک فرط متوسط در جامعه‌ی امروزی خواهید شد. افراد موفق و خستگی‌ناپذیر به خوبی می‌دانند اگر می‌خواهند به هدفی که برای خود تعیین کرده‌اند برسند باید در مقابل تمام موانع و ناملایمات با تمام وجود مقاومت و پافشاری کنند. بنابراین، دیگر راز موفقیت افرادی از این دست، این است که نه تنها به موانع اجازه نمی‌دهند آن‌ها را به عقب هل بدهند، بلکه همواره راهی برای مقابله با موانع پیدا می‌کنند تا راه خود را به سوی هدف نهایی ادامه دهند.


پافشاری بر هدف و ایستادگی در برابر مشکلات مهارتی است که باید آن را برای گذشتن از میان سختی‌ها فرا بگیرید. وا ندهید. تسلیم شدن در برابر سختی‌ها و مشکلات هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهد شما به بهترین نسخه‌ی خودتان تبدیل شوید. داشتن اهداف و رویاهای بلندمدت درست مثل عاشق شدن است. یادتان باشد عاشقی روز و شب و خستگی و دلسردی نمی‌شناسد. یک عاشق برای رسیدن به معشوقه‌اش در برابر هر طوفانی ایستادگی می‌کند. در راه رسیدن به اهداف و رویاهایی که داریم، هیچ طوفانی آنقدر قوی نیست که بتواند پشت ما را خم کند. پس هیچ‌گاه و با هیچ بهانه‌ای خواسته‌ی خود را رها نکنید.


۵. خودشان را به خوبی می‌شناسند

خودشناسی به سادگی به ما کمک می‌کند تا جدای از نقشی که به عنوان یکی از افراد خانواده، یک دوست یا یکی از افراد جامعه داریم، خودمان را به عنوان اشخاصی منحصر به‌فرد بشناسیم. خودشناسی به این معناست که هر کدام از ما به وضوح شخصیت واقعی کسی را که در زیر لایه‌های بی‌شماری از الگوهای رفتاری و نقاط قوت و ضعف قرار گرفته است را بشناسیم. افراد موفق برای شناختن لایه‌های پنهان و عمیق‌تر وجودی خودشان وقت قابل توجهی را صرف می‌کنند. سعی کنید بهتر و عمیق‌تر از قبل خودتان را بشناسید. تمام الگوهای رفتاری خودتان را بررسی کنید. با شناخت موفقیت‌آمیز خودتان خیلی زود امکان قدرت دادن به توانایی‌های خود را به دست خواهید آورد. از سوی دیگر با شناخت ضعف‌ها و ناتوانی‌های شخصی می‌توان برای برطرف کردن آن‌ها اقدام کرد. بنابراین می‌توان از خودشناسی به عنوان یکی از کلیدهای اصلی موفقیت نام برد. یک راز موفقیت که برای افراد موفق و خستگی ناپذیر اهمیت بسیار زیادی دارد به دست آوردن شناخت دقیق از خودشان است.

۶. زندگی متعادلی دارند

گاهی برای موفقیت در پیشرفت باید چند گامی هم به عقب برداشت. اگر در حین پیش‌برد اهداف‌تان احساس خستگی و ضعف کردید و سر و کله‌ی عدم رضایت از حضور در موقعیت فعلی پیدا شد، باید بدانید که به احتمال زیاد وقت استراحت فرا رسیده است. به خاطر داشته باشید که ما برای زندگی کردن کار می‌کنیم و نه بالعکس. انسان‌های موفق همواره میان ساعات کار و اوقات فراغت‌شان تعادل برقرار می‌کنند. همان‌طور که بدن، ذهن و روح آدمی نیاز به کار، فعالیت و پیشرف دارد، به همان میزان هم نیازمند استراحت و برقرار کردن روابط انسانی با افراد خانواده و دوستان است.

سلامتی و شادابی روحی و جسمی شما یک راز موفقیت و یکی از حیاتی‌ترین فاکتورهای ممکن برای دنبال کردن و رسیدن به اهداف شماست. همواره باید میان زندگی، کار و تحصیل تعادل برقرار کنید تا بتوانید از فرسایش روح و جسم خود جلوگیری کنید. این تعادل به شما کمک می‌کند تا تنش‌های پیش‌آمده را به سادگی مدیریت کرده و مشکلات روحی شایعی مانند افسردگی و اضطراب را از خود دور کنید. فراموش نکنید که همواره یک بدن/روح سالم بسیار کارآمدتر از بدنی بیمار و روانی آشفته است.

۷. همواره برای تغییر آماده‌اند

افراد موفق و خستگی‌ناپذیر هیچ‌گاه در برابر تغییرات ناگهانی آشفته نمی‌شوند. آن‌ها به خوبی می‌دانند انعطاف‌پذیر بودن تا چه حد در پیش‌برد اهداف آن‌ها اهمیت دارد و همواره برای در آغوش کشیدن تحولات و اتفاقات تازه آمادگی دارند. توانایی سازگاری به افرادی از این دست کمک می‌کند تا همیشه چند قدم از اطرافیان و هم‌رده‌های خود جلوتر باشند. داشتن یک ذهن انعطاف‌پذیر و پذیرش بدون دغدغه‌ی تغییرات محیط، یکی از برگ‌های برنده‌ی افراد موفق در مسیر رسیدن‌شان به هدف است.

محیط و زمینه‌ی کاری شما از هر نوع رایجی که باشد بدون شک پس از مدتی دچار تغییر خواهد شد. این تغییرات ممکن است تغییراتی کوچک یا بزرگ باشند. اما باید دانست افرادی پس از این تغییرات همچنان به عنوان مهره‌های اصلی باقی می‌مانند که بتوانند در مقابل این تغییرات از خود سازگاری نشان بدهند. این افراد هیچ‌گاه به خودشان اجازه‌ی توقف در برابر تغییرات را نمی‌دهند. آن‌ها به خوبی فهمیده‌اند که باید در برابر تغییرات انعطاف‌پذیر و سازگار باشند و در غیر این صورت امکان کنارگذاشته شدن و عدم تاثیر در سیستم به عنوان خطری جدی تهدید‌شان خواهد کرد.

هرکدام از ما باید مهارت سازگاری و انعطاف را به خوبی فرا بگیریم. به یاد داشته باشید انسان‌های غیرمنعطف مثل شاخه‌های خشک تنها به فشاری ملایم برای شکستن نیاز دارند. برای باقی ماندن در مسیرتان به سوی هدف، همواره از تغییرات احتمالی استقبال کنید.

۸. کاملا به اهداف خود متعهد هستند

بگذارید یک سوال بپرسم! شما از آن دسته افرادی هستید که اجازه می‌دهید زندگی برایتان تصمیم بگیرد، یا جزء افرادی محسوب می‌شوید که با قدرت اراده و کار سخت زندگی خودشان را شکل می‌دهند؟  افراد موفق الگوهای رفتاری خود را به نحوی شکل می‌دهند که با کمک این الگوها بتوانند بر روی اهداف خود با دقتی زیاد تمرکز کنند. این روش به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با عطشی سیری‌ناپذیر به دنبال رسیدن به رویاهایشان بروند. رسیدن به رویا و هدف، مهم‌ترین نکته‌ی این‌گونه افراد است. آن‌ها یاد می‌گیرند تمام اجزای پیرامون خود را در جهت تمرکز برای رسیدن به هدف نهایی خود به خدمت بگیرند.


هرکدام از ما باید راهی که در آن پا گذاشته‌ایم ایمان داشته باشیم. این ایمان و تعهد، هسته‌ی اصلی تلاش ما برای رسیدن به اهداف مورد نظر ماست. مرتبا باید از خودمان سوال کنیم چرا این اهداف برای ما اهمیت دارند. تکرار هرروزه‌ی جواب این سوال می‌تواند ما را به هدف خودمان متعهد کند. افرادی که طعم موفقیت را چشیده‌اند همواره به این نکته اشاره می‌کنند که اگر به کاری اعتقاد و تعهد کامل ندارید، اصلا سراغش نروید.

۹. به خودشان انگیزه می‌دهند

افرادی که به شکل خستگی ناپذیر به سوی هدف خود گام برمی‌دارند همواره از انگیزه‌ای درونی که آن‌ها را به سوی نتیجه سوق می دهد بهره می‌برند. این افراد به صورت ذاتی برای رسیدن به اهداف‌شان انگیزه دارند. عطش درونی و سیری ناپذیر این افراد برای دنبال کردن آرزوهایشان همواره آن‌ها را به سمت هدف و نتیجه راهنمایی می‌کند. فراموش نکنید وقتی انگیزه‌ی شما درونی باشد، می‌تواند تبدیل به بهترین سوخت برای موتور محرک شما شود. تنها در صورت وجود یک انگیزه‌ی درونی است که فرد با اشتیاق تمام و بدون وجود هیچ جایزه و پاداش خارجی با تمام وجود به سمت هدف حرکت می‌کند.

در برابر انگیزه‌های داخلی انگیزه‌های خارجی قرار دارند که اکثرا به صورت جایزه و پاداش تعریف می‌شوند. این پاداش‌ها می‌توانند به صورت مبلغی پول، مرخصی تشویقی یا مواردی از این دست باشند. همه‌ی ما افراد زیادی را دیده‌ایم که به خاطر درآمد بیشتر حتی موقعیت شغلی خود را عوض کرده‌ و از شغلی که دوستش داشته‌اند هم دست کشیده‌اند. همواره به خاطر داشته باشید جنبه‌ی جذاب و تشویق‌کننده‌ی انگیزه‌های خارجی در طول زمان به سرعت کاهش پیدا می‌کند. تجربه نشان داده تنها افرادی که از انگیزه‌های درونی خود نیرو می‌گیرند در انتهای مسیر به نتیجه‌ی دل‌خواه می‌رسند و انگیزه‌هایی مانند پاداش‌های مالی هیچ‌گاه نمی‌تواند از شما یک فرد موفق به معنای واقعی بسازد. دلیلی که افراد خستگی‌ ناپذیر را به آخر مسیر می‌رساند بسیار ساده است: آن‌ها احساس می‌کنند که باید بهترین باشند!


۱۰. مسئولیت‌ پذیر هستند

مسئولیت پذیر بودن دو بخش مجزا و متفاوت دارد: پذیرفتن خطاها و شکست‌ها و روحیه‌ی پاسخگویی در برابر آن‌ها و از سوی دیگر کسب اعتبار بابت موفقیت‌ها. انسان‌های پیشرو و موفق به همان اندازه که دستاوردهای خود را تحسین می‌کنند، در برابر خطاهای احتمالی و شکست‌های خود مسئولیت‌پذیر هستند. آن‌ها هیچ‌گاه از زیر بار خطای خود شانه خالی نمی‌کنند و آن را بر دوش دیگران نمی‌اندازند.

این افراد یاد می‌گیرند هر دو بخش مجزای مسئولیت پذیری را در راستای به دست آوردن دانش و مهارت‌های لازم برای رسیدن به اهداف و رویاهایشان به کار بگیرند. مسئولیت پذیری به عنوان یک راز موفقیت به ما کمک می‌کند که بفهمیم تنها کسی که مسئولیت زندگی، شکست‌ها و موفقیت‌های ما را بر عهده دارد شخص خودمان هستیم. به یاد داشته باشید که شما پشت فرمان زندگی خود نشسته‌اید و هیچ‌کس به غیر از خودتان آینده‌ی شما را ترسیم نمی‌کند.

۱۱. با افراد موفق معاشرت می‌کنند

روابط کاری و دوستانه بخش مهمی از زندگی ما محسوب می‌شوند. رفتار ما در بیشتر اوقات بازتاب افکار و رفتار کسانی است که با آن‌ها وقت می‌گذرانیم. یادتان باشد ما تنها افراد خانواده‌ی خود را انتخاب نمی‌کنیم و اکثر قریب به اتفاق دوستان و کسانی که بیشترین وقت خود را برای کار یا تفریح می‌گذرانیم، انتخاب مستقیم خود ما هستند. وقت گذراندن و معاشرت با افرادی که نگرش‌ و روحیه‌ی منفی دارند می‌تواند در مدتی کوتاه از شما یک انسان منفی‌باف، ناامید و شکست‌خورده بسازد. ویروس دل‌سردی و ناامیدی خیلی زود منتشر می‌شود و می تواند تمام افراد یک جمع را آلوده کند.

نگاهی به افراد موفق دور و برتان بیندازید. شک نداشته باشید که در اطراف آن‌ها افرادی موفق‌‌تر و پیشروتر از خودشان خواهید دید. افرادی که از آن‌ها به عنوان انسان‌های موفق یاد می‌شود، آموخته‌اند که همواره باید از افرادی بهتر از خودشان یاد بگیرند. به همین خاطر انسان‌های منفی را از خود دور کرده و اشخاص مثبت و موفق را پیرامون خود نگه می‌دارند. در این افراد نیروی جاذبه‌ای ساخته و تقویت می‌شود که می‌توانند دیگر افراد شبیه و بهتر از خودشان را گرد خود جمع کنند. پس باید همواره به دنبال پیدا کردن و معاشرت با افرادی باشیم که می‌توانند برای ما منبع الهام و انگیزه باشند. فراموش نکنید با پیدا کردن دوستانی اینچنین ذهن ما توانایی‌های تازه‌ای را در خود پیدا می‌کند.

۱۲. از یاد گرفتن خسته نمی‌شوند

توانایی ما برای یادگرفتن و پیشرفت یک راز موفقیت و کلیدی کاربردی برای بیشتر کردن و بهبود بخشیدن به توانایی‌های ما است. نوآوری و خلاقیت از نتایج مهم یادگیری دانش ها و مهارت‌های جدید به شمار می‌روند. برای این‌که به فردی خلاق، توانمند و موفق تبدیل شویم، باید همیشه و در هر حال یادگیری را در کنار اولیت‌های جدی زندگی خود قرار دهیم. ما باید همواره از دانش‌ها و اطلاعات جدید مشتاقانه استقبال کنیم و دائما به دنبال آموزش و یادگیری مهارت‌ها و تخصص‌های مرتبط با حوزه‌ی فعالیت‌مان باشیم. عطش سیری‌ ناپذیر برای آموختن یکی از عادت‌های ترک نشدنی افراد موفق به شمار می‌رود.

تبدیل شدن به فردی که از یاد گرفتن هر نکته‌ی جدیدی در مسیر خود به سمت هدف استقبال می‌کند، به ذهن ما این اجازه را می‌دهد تا با آغوش باز تغییرات را بپذیرد و با خلق ایده‌ها و راه‌کارهای جدید، همواره وضعیت پیشرو و خلاق خود را حفظ کند. افرادی که بدون وقفه و با حالتی خستگی‌ ناپذیر اهداف خود را دنبال می‌کنند، هیچ‌گاه از یادگرفتن و آموختن علوم جدید خسته نمی‌شوند. این افراد نه تنها تخصص و توانایی‌های خود را افزایش می‌دهند، بلکه دائما در حال افزودن به دانش جهان پیرامون خود هستند. به همین خاطر بودن در کنار افرادی از این دست و همکاری و معاشرت با آن‌ها می‌تواند فضای مناسبی برای آموختن و پیشرفت باشد.

۱۳. هیچ موفقیتی برایشان کاملا راضی‌کننده نیست

افرادی که مدام در پی رسیدن به اهداف و آرزوهای خود هستند هیچ‌وقت از به دست آوردن موفقیت‌های گوناگون راضی نمی‌شوند. آن‌ها همواره به دنبال رسیدن به قله‌های جدید هستند و هیچ دست‌یافت جدیدی آن‌ها را اقناع نمی‌کند. یک نیاز درونی آن‌ها را همواره به ادامه دادن مسیر ترغیب می‌کند. نیازی خاموش نشدنی که آن‌ها را وادار می‌کند همواره پس از کسب یک موفقیت به دنبال موفقیتی بزرگ‌تر باشند. راه موفقیت برای این افراد هیچ انتهایی ندارد. هیچ عنوان یا جایزه‌ای نمی‌تواند برای این افراد به مثابه پایان مسیر باشد. این افراد همواره می‌خواهند بهترین باشند. خواسته‌ای که هیچ‌گاه به پایان نمی‌رسد.

این افراد هیچ‌وقت به خودشان اجازه نمی‌دهند کسب موفقیت‌های قبلی خسته یا راضی‌شان کند. آن‌ها به خوبی می‌دانند که هر موفقیت تنها پله‌ای برای بالاتر رفتن و رسیدن به قله‌های جدید است. افراد خستگی ناپذیر همواره به دنبال پیشرفت و قدم گذاشتن در راه‌های جدید و ناشناخته‌اند. آن‌ها هر روز در حال تمرکز بر روی چالشی جدید هستند تا مسیر خود به سمت بهترین بودن را با قدرت ادامه دهند.

۱۴. ذهنی انعطاف پذیر دارند

هرچقدر که آرزوها و اهداف بزرگ‌تری در سر داشته باشید، راه رسیدن به آن‌ها دشوارتر است و گاه قدم‌ گذاشتن در این راه با فشارهای ذهنی و تنش های زیادی همراه می‌شود. بسیاری از افراد تحمل استرس را ندارند و در برابر تنش‌ها و اضطراب‌های احتمالی که در مسیر رسیدن به هدف پیش می‌آید خود را می‌بازند. برای این‌که فردی پیشرو و خستگی ناپذیر باشید، باید تا حد ممکن ذهن و روح خود را انعطاف پذیر کنید. به خاطر داشته باشید تنها یک روحیه منعطف می‌تواند به سادگی از پس شکست‌ها و ناملایماتی که ممکن است در مسیر رسیدن به موفقیت ظاهر شوند بر بیاید. داشتن روحیه‌ای منعطف و در عین حال سرسخت، شما را در مسیر رسیدن به موفقیت قدرتمند و توانا نگه می‌دارد. مصمم بودن و حفظ تمرکز در زمانی که حجمی از مشکلات و ناملایمات به سوی ما هجوم آورده‌اند راز موفقیت و کلیدی کارساز برای رد کردن شرایط سخت است. تنها در این حالت است که می‌توانید در زمان نیاز به حفظ تمرکز، احساسات مزاحم خود را کنترل کنید.

افرادی که واقعا به دنبال موفقیت نیستند در شرایط سخت به راحتی تسلیم می‌شوند. آن‌ها به دنبال فرار از ناملایمات نیستند و بدبختی‌ها را در آغوش می‌کشند. آنها باور دارند که مواجهه با وضعیت استرس‌زا، فرصتی برای اثبات این نکته است که وضعیت‌هایی از این دست قدرت زیادی دارند و افرادی به راحتی می‌توانند مغلوب شرایط این‌چنینی شده و تحت فشار قرار گیرند. اگر روح و ذهن خود را به صورتی انعطاف پذیر تربیت کنید، به کلید گنجی ارزشمند دست پیدا می‌کنید. گنجی که به شما یاد می‌دهد زندگی هرچقدر سخت باشد، شما از آن سرسخت‌تر هستید.

۱۵. وقت خود را برای حسادت و خودپسندی هدر نمی‌دهند

به خاطر داشته باشید اعتماد به نفس و خود پسندی تفاوتی به اندازه‌ی فاصله‌ی زمین تا آسمان دارند. اعتماد به نفس حالتی است که فرد از داشته‌ها و ارزش خود مطلع است و توانایی‌های خود را باور دارد. اما خودپسندی هنگامی است که فرد خواسته‌های خود را بر هر شخص و شرایطی مقدم می‌داند و تنها بر روی علائق و خواسته‌های خود تمرکز می‌کند. گسترش خودپسندی و تکبر در فرد، صفات ناپسند حسادت و خشم را در اکثر اوقات به دنبال خود خواهد داشت.

افراد موفق به خوبی می‌دانند که حسادت و خودپسندی از دل ترس زاده می‌شوند. این‌گونه افراد دریافته‌اند که اگر حس‌های مخربی از این دست را کنترل نکنند، به زودی با موانعی سخت در راه رسیدن به موفقیت روبرو خواهند بود. آن‌ها آموخته‌اند که بذر حسادت و خودپسندی در مدتی کوتاه تبدیل به درختان تنومندی خواهد شد که به سادگی جلوی پیشرفت آن‌ها را خواهد گرفت. و درست برعکس حسادت، این فروتنی است که نه تنها می‌تواند راه ما را به سوی موفقیت همراه کند، بلکه افراد توانمند دیگر را هم مانند بال پرواز به یاری ما می‌فرستد.

تکبر و خشم هم موانعی سخت بر سر راه رسیدن به موفقیت هستند. این دو اخلاق بد به سادگی زمان و نیروی شما را هدر می‌دهند. به خاطر داشته باشید هیچ‌گاه موفقیت فردی دیگر تهدیدی برای پیشرفت شما محسوب نمی‌شود. دستاوردهای دوست یا همکار شما تحت هیچ شرایطی دلیل شکست‌ها و خطاهای احتمالی شما نیست. برای رسیدن به قله‌های موفقیت تنها کافی است روی نتیجه‌ی دل‌خواه خود تمرکز کنید و ذهن خود را برای پذیرفتن اتفاقات خوب و بد احتمالی آماده نگه داریدمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
buy asthma inhalers online cheap سه شنبه 5 فروردین 1399 11:19 ق.ظ
gross spread [url=https://amstyles.com/#]buy asthma inhalers online cheap[/url] definitely long when crash ventolin hfa inhaler for sale
simply program buy asthma inhalers online cheap ill register
prednisone cost without insurance جمعه 25 بهمن 1398 09:55 ق.ظ
each engine [url=https://bvsinfotech.com/#]prednisone cost without insurance[/url] regularly difference both blow deltasone 5 mg ever key
prednisone cost without insurance suddenly currency
viagra online without prescription دوشنبه 21 بهمن 1398 01:18 ب.ظ
complaint [url=https://cialsagen.com/#]generic viagra[/url] cheap viagra usa
without prescription viagra online beyond
calise pills for sale جمعه 27 دی 1398 12:10 ب.ظ
certainly study cialis without a doctor prescription initially cook cialis
generic canada lot affect buy cialis 5mg immediately fault [url=http://cialislet.com/#]cialis without prescription[/url] seriously skin buy cialis 5mg online next trade
cialis 20 mg best price سه شنبه 26 آذر 1398 07:31 ق.ظ
H http://cialisles.com/ cialis 20mg, always cialis
efectos secundarios largo plazo cialis.com or cialis 20mg.
red maeng da چهارشنبه 20 آذر 1398 12:44 ب.ظ
green vein maeng da red sumatran kratom how to fill
gelatin capsules with powder
cenforce سه شنبه 19 آذر 1398 03:58 ق.ظ
less equipment [url=http://cavalrymenforromney.com/]cenforce[/url]
simply issue nearby voice http://cavalrymenforromney.com/ fairly file honest safe cenforce well extreme
safe to buy viagra online جمعه 15 آذر 1398 06:36 ب.ظ
direct court buy generic viagra usa completely particular exactly loan [url=http://www.doctor7online.com/]buy cheap
generic viagra online[/url] without carry little permit fast
female http://www.doctor7online.com/ primarily crew
cheap viagra usa without prescription چهارشنبه 13 آذر 1398 05:56 ق.ظ
especially construction [url=http://viagrapid.com/]viagra online[/url]
roughly preparation eventually ticket http://viagrapid.com/ finally
protection recently schedule online viagra anywhere shelter
viagra generic شنبه 9 آذر 1398 06:49 ق.ظ
seriously swim generic viagra sales fully accident initially
crash [url=http://viagenupi.com/]generic viagra
sales[/url] somehow round ahead resident http://viagenupi.com/ flat
mind
viagra online پنجشنبه 7 آذر 1398 08:04 ب.ظ
immediately black [url=http://viatribuy.com/]viagra online[/url] personally principle lower comparison online viagra briefly delivery possibly
career http://viatribuy.com/ automatically respect
viagra سه شنبه 5 آذر 1398 11:15 ق.ظ
donde puedo comprar sildenafil en madrid [url=https://viaqraonlinegen.com/]100mg viagra without a doctor prescription[/url] sildenafil via administracion generic viagra viagra sildenafil la
hennig sildenafil erfahrungen https://viaqraonlinegen.com/ sildenafil contra indicações
generic viagra without subscription walmart سه شنبه 5 آذر 1398 04:56 ق.ظ
totally anything cheap viagra usa without prescription each background flat hole
[url=http://www.vagragenericaar.org/]cheap viagra usa without
prescription[/url] when reality anyway review http://www.vagragenericaar.org/ roughly appeal
buy online cialis یکشنبه 3 آذر 1398 01:34 ب.ظ
vehicle generic cialis online wedding
clock [url=http://cialisoni.com/]cialis online usa[/url] population
prime involve http://cialisoni.com/ vote
buy cialis جمعه 1 آذر 1398 09:19 ب.ظ
generic cialis online tadalafil [url=http://cialisle.com]buy cialis[/url] tadalafil ve sildenafil arasındaki
fark buy cialis online tadalafil european pharmacopoeia
monograph cialis tadalafil 5 mg once daily http://cialisle.com/ cialis
tadalafil 20mg lilly
cialis no prescription جمعه 1 آذر 1398 08:35 ب.ظ
precio tadalafil en farmacia españa [url=http://buyscialisrx.com]buy cialis online[/url] tadalafil la thuoc gi cialis
without prescription tadalafil faz mal ao coração tadalafil tablets in india
http://buyscialisrx.com/ generic cialis tadalafil 2.5mg
cialis usa دوشنبه 27 آبان 1398 09:47 ق.ظ
collect assistance [url=http://cialissom.com/]cialis 5mg usa[/url] anyway coffee buy cialis please tax hard choice http://cialissom.com/ better plane
viagra پنجشنبه 23 آبان 1398 06:37 ق.ظ
relatively bird deeply generic viagra sales never demand just office
very [url=http://viacheapusa.com/]generic viagra sales[/url] abroad
body straight hat http://viacheapusa.com/ possibly sex
generic cialis at walmart دوشنبه 20 آبان 1398 02:12 ق.ظ
highly nobody cialis 20mg personally date
whatever catch [url=http://genericalis.com]cialis cost[/url] gross distribution
clean estate properly hotel http://genericalis.com/ morning reference
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو