یاد خدا درمان اختلالات روانی(4)

ملحدین جهان تحدی کنیم که کتابی بیاورند که نام مولف آن, بیشترین کلمه ای باشد که در آن تکرار شده باشد(و با این حال ملال آور و نازیبا نشود)

به راستی چرا تحقیقات علمی اینگونه را تشویق نکنیم؟

دوستان الهی من! به راستی که امروزه بسیار نیازمند اینگونه مقالات پژوهشی که بر ایمان انسانها و خضوع آنها در پیشگاه خدا می افزاید هستیم. و در عین حال اینگونه مقالات دلیلی اند بر صدق تعالیم اسلام. به همین علت, نیازمند انجام پژوهشهایی پیرامون :درمان با قرآن, تاثیرات حفظ آن بر درمان بیماریها و همچنین تاثیر خشوع در برابر خدا در مقابل بیماریها و موضوعات دیگری که دین ما به آنها امر کرده است ؛ می باشیم.

امروزه بیماریهای روانی در حال فرو بردن جوامع غیر اسلامی در کام خود است و حتی این بیماریها در جوامع اسلامی ما به علت دوری از خدا و اوامر او در کتابش, راه پیدا کرده است.خداوند متعال می فرماید:

ترجمه:و هر كس از یاد من روى گردان شود، زندگى (سخت و) تنگى خواهد داشت و روز قیامت، او را نابینا محشور مى‏كنیم!» مى‏گوید: «پروردگارا! چرا نابینا محشورم كردى؟! من كه بینا بودم!»(

مى‏فرماید: «آن گونه كه آیات من براى تو آمد، و تو آنها را فراموش كردى امروز نیز تو فراموش خواهى شد!» (126)و این گونه جزا مى‏دهیم كسى را كه اسراف كند، و به آیات پروردگارش ایمان نیاورد! و عذاب آخرت، شدیدتر و پایدارتر است! (سوره طه: آیات 124-127)

این آیات روشن اند و هیچ گونه تردیدی در آنها نیست. هر کس که از یاد خدا اعراض کند بی شک گرفتار غمها و گرفتاریهای ناشی از آن می شود. اگر اسلام ما را به پاکی و نظافت امر کرده است به خاطر تندرستی و مصلحت خود ما است. و هرگاه ما را از اعمال فاحشانه باز می دارد به خاطر محفوظ ماندن ما از بیماریهای جنسی است.بنابراین تمام دستورات اسلام خیر و منفعت برای مومنانی است که اسلام را دین خود قرار داده اند و به نبوت حضرت محمد صلی الله علیه و آله ایمان آورده اند.

تمام دانش پژوهشان مسلمان و علمای آنان را دعوت به انجام چنین تحقیقات علمی می کنم. هر کسی بر طبق تخصص خود می تواند دست به تحقیق بزند. دانشجوی روانشناسی می تواند پیرامون تاثیر تعالیم قرآن در حالات روانی انسان تحقیق کند, دانشجوی پزشکی می تواند درباره دستورات و نهی های الهی بر سلامت فرد و جامعه پژوهش کند. بی شک اینگونه پژوهش ها بهترین وسیله برای یاری پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است.

یاری دین تنها به وسیله حرف زدن و شعار سر دادن نیست بلکه نیازمند تلاش فراوان و پژوهش و صرف اموال است. زیرا اینگونه تحقیقات علمی, نوع دیدگاه غیر مسلمانان را نسبت به اسلام اصلاح خواهد کرد و علاوه بر این, به علاقه مسلمانان نسبت به دین خود می افزاید و موجب می شود که آنها به دین حنیف خود افتخار کنند.

به آیات شریفه زیر توجه کنید و سعی کنید با فکر و اندیشه خود پیرامون فواید دنیوی و اخروی آنها تأمل و تدبر کنید.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات